7 / 24 ACİL SERVİS

7 / 24 ACİL SERVİS

Kırmızı, sarı ve yeşil alan olarak adlandırılan bu üç farklı acil servis birimi, hastanın durumuna ve tıbbi ihtiyacına göre işlem belirlemekte ve atama yapmaktadır. Ülkemizde birçok hastanenin kendine ait acil servisi bulunur. 7/24 acil servis birimlerinden faydalanmak için ise yapmanız gereken özel bir işlem yoktur. Özel Tarsus Ortadoğu Cerrahi Tıp Merkezi hastanesinde 7/24 açık olan acil servis biriminden verimli bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Acil Servis Hangi Hastalıklara Bakar?

Acil servis, üç farklı birim olduğu için aslında her türlü hastalığa bakmaktadır. Yeşil alanda hafif hastalıkları olan kişiler, sarı alanda orta türde hastalığı olan kişiler, kırmızı alanda ise çok ağır hastalığa sahip olan kişiler tedavi görmektedir. Yani temelde hafif bir hastalığınız olsa bile acil bir şekilde tıbbi destek almanız gereken durumlar olmaktadır. Bu gibi durumlarda hastane acil servis biriminden faydalanabilmeniz mümkün.

Kırmızı alanda genelde en sık rastlanan hastalıklar ise sırası ile şu şekildedir; kalp durması, koma, şok, havayolu ve solunum sıkıntısı, çoklu travmalar ve ciddi ağrılı durumlar. Yeşil alandaki hastalar ise hafif hastalıklara sahip kişilerdir. Sarı alandaki hastalar da orta türde hastalardır fakat aralarında hafif hastalıklara sahip kişiler de olabilir. Bunun sebebi ise hafif ağrısı olan hastanın zamanla ağrısının artabileceğidir.

Telefon
WhatsApp
İnstagram
Telegram